Choď na obsah Choď na menu
 


Človek Obrázok

Najzákladnejšia rasa. Nemajú chvost ani krídla. Nevedia čarovať ani Lietať (iba v lietadlách a pod.) Ľudia sú akýmsi koreňom ostatných rás. Stačí malá uprava a z človeka máte anjela, démona či polomačku..Hovorí sa o nich ako Pánoch tvorstva hoc nemajú niaké zvláštne sily.  Vlasy môžu mať roznych farieb, takisto oči, nechty.. Môžu byť smutný, veselý, pesimistický alebo optimimistický, pekný či škaredý, múdri alebo hlúpi. 

 

 

 

Obrázok

 

Elf

 Rasa pred ktorou má každý rešpekt. Vedia strieľať perfektne z luku, vyrezávať z dreva spievať a všeobecne čarovať. Sú rôzne druhy elfov: Vznešený, Lesný, Temný a obyčajný. Najzriedkavejší sú Vznešený najpočetnejší zasa obyčajný. Majú dlhšie špicaté uši ale to zase záleží o aký druh elfa ide: Temný elfovia majú uši najdlhšie, Vznešený najmenšie, Lesný tak akurát a Obyčajný má každý inú veľkosť.   Všetky druhy elfov vynikajú krásou a eleganciou. Hneď po anjeloch sú najčistejšou rasou. Sú spoľahlivý a verný.

 

 

 

 

 

VílaObrázok

Obyčajná víla- Sú drobnejšej postavy, majú motýlie krídla a jemnú pokožku. Naozaj krásna rasa. Vedia splynúť s okolím. Sú spoločenské, milé a priateľské. Často behajú bosé a skrývajú sa v lese väčšinou v dutinách stromov. Víli sa tiež delia na mnoho druhov. Niektoré sú malé že ich sotva vidno a niektoré ako ľudia. Vedia Krásne spievať a vyrábajú nádherné šperky.

Harpyja- Zákerné víly, ktoré zaujíma hlavne opačné pohlavie. V tejto rase sú iba ženy. Sú intrigánske a príťažlivé. Najradšej sú stredobodom pozornosti. Vedia manipulovať s mužmi. Nemajú čarovnú moc.

Banshee- Žijú v lesoch v spoločenstvách sestier a bratov. Ukrývajú sa najmä v močiaroch a korunách stromov. Je to najmocnejší druh víl. Podľa povier Banshee splnila prianie komukoľvek, kto ju dokázal chytiť. Sú pomstychtivé a rady zabíjajú okoloidúcich.

 

 

Anjel

Obrázok

Najčistejšia zo všetkých rás. Majú veľké Biele krídla a bledšie vlasy. Sú dobromyselný, úprimný a vždy myslia skôr na iných ako na seba. majú niečo spoločné s polomačkami: Narozčúlia sa ani keď si na nich vylejete zlosť. Vedia liečiť ostatných ale nie seba.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Temný anjelObrázok

Existuje ešte jedna skupina anjelov: Temný anjel-Nie sú zlý ako sa na prvý pohľad zdá. majú kratšie, čierne krídla a bledšiu pokožku. Bývajú často smutný a pesimistický. Radi by sa pričlenili do ostatného kolektívu. V starých povestiach sa rozprávalo že ak ste zazreli temného anjela čakali vás zlé správy či dokonca smrť. Majú radi tmu, zimu a dážď.

 

 

 

 

 

 

Démon

Obrázok

Démoni boli známi už v 16. storočí ale ako obyvatelia ľudských duší. Znásobovali zlo v ľudoch až ich napokon tak pohltili že samotný ľudia sa stali démonmi. O démonoch je všeobecná predstava: Tmavé vlasy, oči a rovnako tmavé myšlienky. No nieje to vždy tak. Démoni sú nepochopená rasa a ich moc neznamená že ju vždy  využijú na zlé účely.  Bývajú náladový a keď sa naštvú tak poriadne. Prechovaváju nenávisť k anjelom (normálnym nie temným).  Zamilovať sa je u démonov dosť zložité musia si najskôr uvedomiť že úplne celý svet nieje proti nim (aj keď väčšina k nim prechováva či už odpor alebo strach). Srdcia démoniek si treba naozaj ťažko dobýjať a démoni vedia svoje city dokonale skryť.  Mimochodom sú to skutočne dobrý bojovníci. Dá sa na nich spoľahnúť avšak vyžadujú rešpekt. Tý najsilnejší démoni vedia čítať myšlienky. Keďže sú spojovaný so smrťou, ľudia (a aj iné rasy) sa ich často  boja... no nieje to skôr kvôli ich tajomnosti?

 

 

 

 

Polo-démonObrázok

Polodémoni sú buď ľudia s nebadanými črtami alebo vlastnosťami démonov. Alebo niaká iná rasa so silou a vlastnosťami démona. Môžu to byť  tiež miešanci.

 

 

 

 

 

 

 

Obrázok

 

Upír

V minulosti boli upíri iba akési Zombie kroré túžli iba po nasýtení krvou. Dnes už sú upíri úplne iný a  ich hrôzu naháňajúcich predkov zostalo len pár. Dnešný upíri sa veľmi podobajú ľuďom, až na pár detailov: predné zuby majú špicaté a pokožku mávajú bledšiu.  Bývajú veselej povahy ale trocha zákernej..):) 

 

 

 

 

 

 

 

 

PolomačkaObrázok

Ak existuje dokonalé spojenie človeka a prírody tak  toho stelesnením sú práve polomačky. Sú symbolom štedrosti a materskej lásky. Bývajú nesmelé alebo uzavreté.  Avšak priateľským prístupom dokážu umocniť každé priateľstvo.  Ich povahy bývajú rôzne, polomačky môžu byť: tajomné, láskavé, živé, mlčanlivé, chytré a samozrejme aj prskavé :)  Ak ide o ich domov, priateľov, lásku  a prírodu vedia o ňu bojovať až do konca. Svoj hnev v sebe skutočne vedia dusiť a málokedy "vybuchnú" buď sú ticho(a potichu trpia) alebo vám bezslova ukážu chrbát.  Nikdy nevyjadria svoj názor priamo ale iba opatrne. V boji až tak nevynikajú zato úžasne behajú a sú skvelé v šplhu a plávaní. 

 

 

 

 

PolovlkObrázok

Bratia polomačiek. Sú od nich na nerozoznanie, teda až na chvostíky :) Sú veselý, verný a priateľský ale iba voči tým ktorým veria. Ak máte priateľa polo-vlka buďte si istý že vám to dllllho vydrží. Nemajú v láske démonov a ľudí.  Nie sú až tak dôverčívý ako polomačky. Polovlci sú úžasný ochrancovia aj keď ani zďaleka nie sú taký silný, nikdy z boja neutekajú ani sa nevzdávajú. Stoja vždy pevne na zemi a veria svojim snom. Niektorý sa dokážu  premeniť do svojej vlčej podoby a zase späť. V láske sú nesmelý často nevedia čo chcú. Aj keď niekedy pôsobia divoko a utiahnuto v skutočnosti je s nimi veľká sranda:)

 

Ifrit

Deti ohňa. Už podľa názvu je jasné že majú s ohňom mnoho spoločné. Narodili sa v ňom, ovládajú ho a vedia ho dobre použíť v každej situácii. Sú nebezpečný, premôcť sa dajú ťažko. Sú namyslený, to je ich hlavná slabina v boji, nenávidia urážky., dokážu ich rozzzúriť do nepríčetnosti. Majú úctu pred seberovnými. Nenávidia Polomačky, Elfov a ľudí. Obrázok

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

VlkolakObrázok

Napohľad ľudia ako každý iný. Za splnu mesiaca sa ale menia na stvorenia podobné vlkom. Stávajú sa nebezpečnými a nevedia sa kontrolovať. často zabijú aj svojich milovaných. Táto choroba sa prenáša uhryznutím alebo dedením. Dá sa liečiť iba správnym podaním elixíru.

 

 

 

 

 

Obrázok

 

 

Hobbit

Mimoriadne lenivá rasa. Sú malého vzrastu a žijú v maličkých, útulných domcoch alebo norách ktoré väčšinou zdedili po svojich predkoch. Sú vynikajúci kuchári, vedia využiť na varenie čokoľvek čo nájdu. Sú pohostinný, priateľský a flegmatický. Ovládajú iba jednoduché kúzla, inak sú dosť bojazlivý.